Şekilli kaşlara sahip olabilmek için yapmanız gerekenler.

Şekilli kaşlara sahip olabilmek için yapmanız gerekenler.
Şekilli kaşlara sahip olabilmek için yapmanız gerekenler.

Kaşlarımızın görüntüsünü yüzümüzün ve ifademizin değişmesindebile etkisi vardır. Kuaföre gidip şekil vermeye zamanınız yoksa evde kendi başınıza kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte  kaşlarınızı şekillendirmenin püf noktalarını sizler ile paylaşıyoruz.

İlk adım: Kesme

Sola sağa dağılan, alakasız yönlerde çıkmaya başlamış görünümü bozuk olan asi telleri kesmelisiniz. Kaş makası kullanarak kesim işlemi yapabilirsiniz. Kesmeden önce kaş tarağı ile büyüme yönüne doğru tarayın ve sağdan soldan çıkan minik kaş tellerini kesin.

Saç ve kaş renginiz uyumlu olmalı

Saçlarınızı boyatırken kaşlarınızıda boyatmayı asla unutmayın. Kuaförünüze mutlaka kaşlarınızı da boyayıp renklendirmesi gerektiğini söylemeyi unutmayın. Özellikle saçlarınızı evde boyuyorsanız bu noktayı atlamanız mümkün.

İyi bir cımbız kullanın

Kullanacağınız cımbız öyle öyle ucuz bir cımbız olmasın. Ucuz olan cımbızlar kaşları almak yerine yolduğundan canınız çok daha fazla acıtır. Büyüteçli bir ayna ile kaliteli bir cımbız, kaş tarağı ve ince kaş/manikür makası her zaman elinizin altında hazır olmalı.

Kaşları almadan önce boyayın

Kaşlarınıza şekil vermeye başlamadan önce kalmasını istediğiniz bölgeyi bir göz kalemi ile boyarsanız daha kolay hareket edebilirsiniz. Boyadığınız bölge haricinde kalan kaşları keserek ve cımbızla alarak dilediğiniz şekle ulaşabilirsiniz.

İki tarafı aynı anda alın

Kaş almanın püf noktalarında biriside kaşları sırayla almak değil birlikte almaktır. Yani bir kaşı bitirip diğerine geçmeyin. Bir sağ bir sol kaşınızı alarak arasında gidip gelip aynı bölgeleri eşit ölçüde almanız mümkün olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*